Artykuły

W Gemini Park Tychy powstały nowe place zabaw dla dzieci

Największe centrum handlowe w Tychach rozwija swoją ofertę poza handlową skierowaną do dzieci i rodzin. W galerii powstały właśnie 3 nowe strefy zabaw dla najmłodszych. W planach są kolejne - zapowiada dyrekcja obiektu.

W Gemini Park Tychy powstały nowe place zabaw dla
W Gemini Park Tychy powstały nowe place zabaw dla dzieci · fot. Gemini Park Tychy


Od swojego otwarcia Gemini Park Tychy umacnia w regionie pozycję nowoczesnego, rodzinnego centrum handlowego. Widać to zarówno w ofercie handlowej, organizowanych tu regularnie wydarzeniach, a także w inwestycjach, w tym w stale rozwijanej infrastrukturze, która w dużej mierze powstaje z myślą o rodzinach z dziećmi.

Najlepszym na to przykładem jest ostatnia realizacja. Trzy istniejące już na terenie galerii strefy wypoczynkowe poszerzone zostały właśnie o nowe place zabaw z atrakcjami dla najmłodszych. Ulokowano je m.in. w strefie ?welcome?, czyli przy wejściu głównym do galerii oraz na tzw. elipsie, czyli w największej, bo mającej ponad 250 m kw. strefie relaksu.

- Gemini Park od otwarcia zyskuje na popularności wśród rodzin. Stanowią one już ponad połowę robiących tutaj codzienne i weekendowe zakupy. To także najczęstsi uczestnicy naszych imprez - mówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy. - Do centrum przyciąga zarówno oferta, która zaspokaja potrzeby osób w różnym wieku, ale także organizowane przez nas wydarzenia, które obfitują w atrakcje dla najmłodszych, w tym m.in. warsztaty, występy czy wystawy edukacyjne. Decydujące są także udogodnienia jakie rodziny znajdą w centrum - mówi.

Trzy nowe place zabaw to pierwsza tak duża i stała atrakcja stworzona z myślą wyłącznie o dzieciach. Place mają od 20 m kw. do prawie 70 m kw. W strefach najmłodsi znajdą m.in. specjalne pufy i siedziska w kształcie zwierząt, a także atrakcje: zjeżdżalnie, tor przeszkód, gry logiczne oraz tablice edukacyjne.

W Gemini Park Tychy powstały nowe place zabaw dla
W Gemini Park Tychy powstały nowe place zabaw dla dzieci · fot. Gemini Park Tychy


Nowe przestrzenie od stref relaksu oddziela specjalna miękka podłoga zapewniająca bezpieczeństwo podczas zabawy. Atrakcje placów przeznaczone są dla dzieci w wieku od 1 do 8 lat. Jak zapewniają przedstawiciele Gemini Park, to nie ostatnia taka realizacja.

- Tego typu punktów, w których dzieci będą się mogły bawić, ale także odpoczywać z rodzicami pomiędzy zakupami planujemy stworzyć co najmniej kilka przy działających już strefach relaksu. Mamy już upatrzonych kilka ciekawych lokalizacji, w których takie miejsca sprawdziły się idealnie - mówi Tomasz Misztalewski.

I faktycznie, prorodzinne działania Gemini Park widać już na każdym kroku. W strefie food court istnieje specjalna wydzielona przestrzeń z meblami dopasowanymi do wzrostu dzieci. Podobnie w 11 strefach relaksu rozsianych po galerii znaleźć można m.in. siedziska przeznaczone dla najmłodszych. Również toalety przystosowane są do wizyt najmłodszych, a także rodzin z niemowlętami. Dla tych ostatnich stworzono ?Pokój Maluszka?.

Zakupy rodzinom ułatwiają także? pasaże. Alejki Gemini Park należą do najszerszych wśród centrów na Śląsku. W zamyśle architektów miały one ułatwić poruszanie się po galerii z wózkiem. Także inne rozwiązania architektoniczne m.in. duża ilość dziennego światła, zostały wdrożone z myślą o rodzinach.

Centrum niezwykle aktywne jest także na polu wydarzeń, regularnie organizując wydarzenia chociażby edutainmentowe. W galerii odbywały się już m.in. wakacyjne warsztaty wypełnione ponad 50 różnymi lekcjami, wystawy edukacyjne np. ?Połącz się? nt. historii komunikacji, wystawa dinozaurów i skamielin oraz czy koncert laureatów XXIX Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży.

BM / tychy.info, źródło: Gemini Park Tychy

© 2009 - 2019 pless intermedia. Wszelkie prawa zastrzeżone.